NC7WZ32L8X
Mfr.Part #
NC7WZ32L8X
Manufacturer
Fairchild Semiconductor
Package/Case
Datasheet
NC7WZ32L8X
Description
IC GATE OR 2CH 2-INP 8MICROPAK
Stock
627344
Manufacturer :
Fairchild Semiconductor
Current - Output High, Low :
32mA, 32mA
Logic Type :
OR Gate
Max Propagation Delay @ V, Max CL :
3.7ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
8-UFQFN
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
8-MicroPak™
Voltage - Supply :
1.65V ~ 5.5V